Deklaracja dostępności Portal - Dzielnicowe Biuro Finansów Oświaty - Białołęka
Dzielnicowe Biuro Finansów Oświaty - Białołęka m.st. Warszawy zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Portal - Dzielnicowe Biuro Finansów Oświaty - Białołęka.
- Data publikacji strony internetowej: 2023-07-04
- Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2023-07-04
Status pod względem zgodności z ustawą
Strona internetowa jest zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności
- Deklarację sporządzono dnia: 2020-09-01
- Deklarację została ostatnio poddana przeglądowi i aktualizacji dnia: 2024-03-29
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
- Za rozpatrywanie uwag i wniosków odpowiada: Jacek Głażewski.
- E-mail: jglazewski@dbfo.waw.pl
- Telefon: 225103620
Każdy ma prawo:
- zgłosić uwagi dotyczące dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
- zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
- wnioskować o udostępnienie niedostępnej informacji w innej alternatywnej formie.
Żądanie musi zawierać:
- dane kontaktowe osoby zgłaszającej,
- wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie,
- wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeśli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej.
Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.
Skargi i odwołania
Na niedotrzymanie tych terminów oraz na odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do organu nadzorującego pocztą lub drogą elektroniczną na adres:
- Organ nadzorujący: Rada m.st. Warszawy
- Adres: Pałac Kultury i Nauki, pl. Defilad 1
- E-mail: sekretariat.BR@um.warszawa.pl
- Telefon: 22 443 05 80
Skargę można złożyć również do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Dostępność architektoniczna
Siedziba Dzielnicowego Biura Finansów Oświaty – Białołęka m.st. Warszawy: budynek „Stenda”, ul. Modlińska 190, 03-119 Warszawa. Pomieszczenia biurowe znajdują się na I i II piętrze budynku.
I. Dojazd i miejsca parkingowe
Do budynku można się dostać:
- Pieszo:
Dojście pieszo od strony ul. Modlińskiej lub ul. Drogowej. Przejścia dla pieszych są oznaczone sygnalizacją świetlną. Brak sygnalizacji dźwiękowej. Do budynku prowadzi chodnik biegnący wzdłuż drogi technicznej (dojazdowej) równoległej do ul. Modlińskiej. Zjazd z chodnika na drogę znajduje się na wysokości budynku.
- Autobusem:
Najbliższe przystanki autobusowe: Braci Zawadzkich 02 (w kierunku Drogowa- autobus linii: 126, 152, 723, 731). Znajduje się w odległości ok. 260 m. Przystanek po tej samej stronie co siedziba DBFO. Drogowa 02 (w kierunku Klasyków- autobus linii: 126, 152, 723, 731). Znajduje się w odległość ok. 220 m. Oznaczone przejście dla pieszych z sygnalizacją świetlną. Przystanek po tej samej stronie co siedziba DBFO. Braci Zawadzkich 01 (w kierunku Białołęka-Ratusz- autobus linii: 126, 152, 723, 731). Znajduje się w odległość ok. 350 m. Oznaczone przejście dla pieszych z sygnalizacją świetlną. Przystanek po przeciwnej stronie niż siedziba DBFO. Drogowa 01 (w kierunku Braci Zawadzkich- autobus linii: 126, 152, 723, 731). Znajduje się w odległość ok. 600 m. Oznaczone przejście dla pieszych z sygnalizacją świetlną. Przystanek po przeciwnej stronie niż siedziba DBFO.
- Samochodem:
Można skorzystać z miejsca parkingowego. Przy budynku wyznaczono jedno miejsce parkingowe dla osób z niepełnosprawnością. Znajduje się ono naprzeciwko wejścia głównego do budynku. Parking jest bezpłatny. Nie ma szlabanów.
II. Wejścia do budynku
Do budynku prowadzą dwa wejścia:
- wejście główne do budynku: znajduje się z przodu budynku od strony ul. Modlińskiej. Dostępne z poziomu terenu. Wejście wyposażone jest w drzwi manualne otwierające się na zewnątrz. Drzwi ciężko utrzymać w pozycji otwartej. Brak progów oraz schodów, możliwy wjazd wózkiem inwalidzkim. Za pierwszymi drzwiami znajdują się kolejne tworząc tzw. wiatrołap. Drugie drzwi również otwierane są na zewnątrz. Na końcu korytarza znajdują się drzwi otwierane manualnie prowadzące do holu wejścia bocznego, gdzie znajdują się schody i winda, którymi można dostać się na teren biura DBFO. Winda znajduje się po lewej stronie a schody po prawej;
- wejście boczne do budynku: znajduje się po prawej stronie budynku. Pierwsze drzwi otwierają się manualnie na zewnątrz. Otwarcie drzwi wymaga więcej siły. Za nimi znajduje się klatka schodowa. W środku pięciostopniowe schody ze stromym podjazdem dla wózków dziecięcych. Wejście jest nie dostępne dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Za schodami znajdują się kolejne drzwi otwierane manualnie prowadzące do holu parteru. Winda znajduje się naprzeciwko po lewej stronie. Schody znajdują się również po lewej stronie na tej samej ścianie co wejście boczne budynku. Przy wejściu umieszczono informację jak dostać się do windy i sekretariatu DBFO.
Wokół budynku brak jest ciągów pieszych. Nachylenie drogi prowadzącej do budynku wynosi ok. 12% i może stanowić utrudnienie dla osób poruszających się na wózkach.
W budynku zamontowano system TOTUPOINT, który ułatwia dostęp osobom niewidomym i słabowidzącym. System składa się z:
- zamontowanego przy wejściu głównym znacznika emitującego komunikat głosowy dostępny dla osób korzystających z systemu. Komunikat ten zawiera:
- opis wejścia do budynku,
- informację jak dotrzeć do sekretariatu,
- informację o tym, gdzie znajduje się informacja dotykowa o rozmieszczeniu pomieszczeń.
- aplikacji mobilnej. Kiedy osoba korzystająca zbliża się do konkretnego miejsca, znacznik informuje ją sygnałem dźwiękowym, że dotarła na miejsce. Aplikacja jest bezpłatna. Można ją pobrać z Google Play lub App Store.
III. Wejście na teren biura i obszar kontroli:
Wszystkie kondygnacje budynku są dostępne za pomocą schodów i windy. Na kondygnacjach nie występują zmiany poziomów.
Przy wejściu z klatki schodowej i windy na teren biura DBFO przestrzeń manewrowa w pobliżu drzwi jest niewystarczająca dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Asystę w dostaniu się na teren biura mogą zapewnić pracownicy DBFO.
Po lewej stronie drzwi wejściowych znajduje się wideodomofon.
Sekretariat DBFO znajduje się na I piętrze (pokój nr 105). Korytarzem na wprost od wejścia. Trzecie drzwi po lewej stronie.
Kasa znajduje się na I piętrze (pokój nr 102). Po lewej stronie korytarza zaraz za wejściem na teren biura.
Informacja dotykowa o rozmieszczeniu pomieszczeń znajduje się:
- w sekretariacie i jest wykonana na papierze w formie tekstu wypukłego i w języku brajla;
- przy wejściu na teren biura na ścianie po prawej stronie i jest wykonana w kontrastowych kolorach oraz dużymi czcionkami.
IV. Komunikacja wewnętrzna:
- Winda:
Budynek wyposażony jest w jedną windę. Drzwi windy otwierają się automatycznie. Przyciski sterujące mają opisy w alfabecie Braille’a. W windzie nie ma komunikatów głosowych.
- Korytarze:
Przestrzenie komunikacyjne są szerokie. W większości miejsc ok. 2 m. Wejścia do pokoi oznakowane są tabliczkami zawierającymi również informacje w alfabecie Braille’a.
- Schody:
Stopnie schodów są proste bez podcięć. Przy schodach znajduje się poręcz wzdłuż całego ciągu. Pierwsze i ostanie stopnie w biegu są oznaczone kontrastowo.
V. Tłumacz języka migowego
W DBFO – Białołęka m.st. Warszawy jest dostęp do zdalnego tłumacza języka migowego, od poniedziałku do piątku, w godzinach 7.30-15.30. Więcej informacji uzyskasz pod linkiem: Tłumacz PJM
VI. Inne dostosowania dla osób ze szczególnymi potrzebami
- stacjonarne pętle indukcyjne znajdują się w kasie i sekretariacie;
- system przyzywowy został zamontowany w toalecie na I piętrze;
- krzesło do ewakuacji osób z niepełnosprawnością ruchową znajduje się na I piętrze.
VII. Pomieszczenia sanitarne
- na terenie budynku nie ma toalet dla osób niepełnosprawnych;
- toaleta częściowo dostępna dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim znajduje się na parterze;
- brak jest przewijaka dla dzieci oraz przewijaka dla osób dorosłych.
VIII. Pies asystujący i pies przewodnik
W DBFO – Białołęka m.st. Warszawy wszystkie psy są mile widziane. Miska dla psów znajduje się w sekretariacie.